Co to jest PechaKucha?

PechaKucha (pe-czak-cza) została wymyślona w 2003 r. przez tokijskich architektów Marka Dytham’a i Astrid Klein. Jest to cyklicznie odbywająca się impreza podczas której swoje projekty i pomysły może zaprezentować każdy. W czasie PechaKucha Night prezentacje łączy magiczna formuła 20 x 20 – 20 slajdów a każdy z nich wyświetlany jest przez 20 sekund.

Całość trwa 6 minut i 40 sekund, w czasie których autor opowiada o swoim pomyśle, projekcie, podróży, przygodzie, sztuce, koncepcji…

Nowi ludzie, inspiracje, kontakty i przede wszystkim rozmowy. PechaKucha oznacza po japońsku „gadu-gadu”.
Prezentacja, poprzez swoją formułę jest żywa i dynamiczna a zarazem pozwala przekazać sedno sprawy.

PechaKucha Nights odbywają się w ponad 900 miastach na całym świecie! W Warszawie odbyło się już 22 edycje, które w sumie zgromadziły widownię kilku tysięcy osób.

Obejrzyj film.

Wstęp na wydarzenie jest wolny! 

Atmosfera

Luźna, niezobowiązująca atmosfera sprzyja chłonięciu ciekawych idei i zawieraniu nowych znajomości. Idealna okazja do networkingu.

Dynamika

Formuła 20 x 20 jest idealna by przekazać sedno sprawy w ciekawy, dynamiczny sposób. Nie ma miejsca na nudę!

Ludzie

Uczestnicy wieczór PechaKucha to osoby kreatywne, twórcze i bardzo ambitne. To wyjątkowa społeczność bardzo ciekawych osób.

Inspiracja

Usłyszysz o ciekawych projektach, być może poznasz nowych ludzi. Może wpadniesz na pomysł, o którym kiedyś nam opowiesz?

Rozrywka

Wieczory to także bardzo fajna forma spędzania czasu w miłym towarzystwie. Warto nas odwiedzić i przekonać się na własnej skórze.

Smakołyki

Można zjeść coś pysznego, napić się dobrej kawy, soku lub nawet czegoś mocniejszego. PechaKucha odbywa się wg formuły „thinking and drinking”.

Wyjątkowe miejsce

“Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych”, znajdujący się na III piętrze Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, przy ul. Brackiej 25 w Warszawie, to miejsce, które ma wspierać rozwój miasta, jego mieszkańców, inicjować mądre zmiany i poprawiać jakość życia.

Tworzone je z myślą o kreatywnych, nieszablonowych osobach, którym bliskie się zagadnienia jakości życia w mieście, dbania o jego przestrzeń, a także realizacji różnych polityk publicznych.

Tak piękne miejsce o bogatej historii stanowi fantastyczną przestrzeń, która czyni spotkania PechaKucha Night jeszcze bardziej wyjątkowymi.

http://www.marzycieleirzemieslnicy.pl